AktuálněPrvní mistrák starších žáků na celé ploše hřiště

2. 9. 2023

Naše nejstarší kategorie mládeže starší žáci zavítali v pátek v netradičním hracím dni druhého kola soutěže rovnou ze soustředění v Jiřetíně pod Jedlovou do pěkného areálu Sokola Klecany. Pro naše borečky to byla první zkušenost mistrovského utkání na celou plochu fotbalového hřiště zde v Klecanech zrovna připomínající letištní plochu.

Soustředění jsme přežili bez zranění a viróz a tak jsme mohli nastoupit v plné síle našeho kádru složeného z ročníků 2012 až 2009 . Trochu nám všem ztvrdl úsměv, když jsme spatřili věže soupeře nabitého ročníky 2009. I přes to kluci do utkání nastoupili statečně . V úvodu zápasu se zdálo, že bychom mohli držet krok, ale bohužel už v třetí minutě jsme inkasovali první branku, která napověděla vývoj zápasu. Žádné překvapení nepřišlo a góly se začaly sypat, ale i přes to se kluci neodevzdali a podařilo se i několik kombinací, ale bohužel se nepodařilo uniknout ani naší nejrychlejší motorové myšce Radimovi a tak dění na hřišti diktoval soupeř až se z toho gólmanovi Davidovi točila hlava a ke konci zápasu ho vysvobodil Dan Góralczyk náš velký bojovník a nadšenec do fotbalu, který se dokáže prosadit jak na hřišti, tak v bráně i proti o tři roky starším klukům. Důležitá zkušenost hlavně pro naše nejstarší Kubu Janouškovce, Perdyho, Davida Kendyho gólmana, že ve starších žácích se už musí zařadit vyšší rychlostní stupeň a to už při tréninku a vyburcovat tempem mladší kluky, aby pak ve spojení při pohledu na zkušenou hru Galaktikos měli mladší ten správný vzor. Kluci příjemně překvapili, že se nesesypali a zápas dohráli se ctí. Jako trenéři jsme museli ocenit výkon Davida Jíši.

V tomto zápase svou bojovností a výborným výkonem tentokrát držel celé mužstvo pohromadě a ukázal svoje kvality. Řada nepřesností nedůrazných přihrávek, odkopů a chyb pramenila zejména z respektu k soupeři, ale dobře víme, že je to něco na čem musíme hodně zapracovat. Dobrý výkon stojící za povšimnutí předvedl na stoperské dvojici Domča s Kopcem, i když Honzíka trochou semlela rána do hlavy v chumlu před naší bránou, ale po krátkém střídání se vrátil do boje. Další stateční bojovníci kteří nás doplnili z řad 2011 byli: Ondra Pavlíček, Kuba Moravec a Lukáš Koláček(2012). Věkově prostřední bráchové Saibínovi sice žbrblali, nicméně hráli naplno až se Nicolas dostal na pokraj svých sil. Do zápasu se dostali i další naše dvě věkově prostřední 2010 Martin a Štěpán u nichž budeme netrpělivě čekat na jejich rostoucí výkony až toho více odtrénují.

Soustředění bylo pro starší kluky z důvodu herně nabitého začátku sezóny trochou volnější, než bychom si představovali a tak před nimi stále stojí další novinka v jejích kariéře aktivní fyzická příprava. Už teď ve středu zavitáme do věkově podobně složených Beřkovic, kde bychom se mohli pokusit uloupit nějaké body. Poděkováním závěrem patří rodičům, kteří přijeli v hojném počtu a mohli tak naše borce podpořit v takto těžkém zápase.

Zveřejněno: 4. září 2023

NEVÍŠ CO DÁL PŘIDEJ SE K NÁM !

STRUČNĚ O KLUBU

logo_footer

TJ Dynamo Nelahozeves je český fotbalový klub, který byl založen v roce 1930 pod názvem AFK Hleďsebe-Podhořany. Ke změně názvu na dnešní podobu došlo v roce 1948. V současné době působí ve fotbalovém oddílu několik kategorií - A-tým muži hraje I. A třídu, B-tým muži hraje IV. třídu a v okresních mládežnických soutěžích hrající starší žáci, mladší žáci, starší přípravka a mladší přípravka.

Facebook

Facebook Pagelike Widget

2021 © dynamonelahozeves.cz