Notice: Constant DISABLE_WP_CRON already defined in /home/www/dynamonelahozeves.cz/www/dynamonelahozeves.cz/wp-config.php on line 99
Starší žáci poraženi Čechií Kralupy – TJ Dynamo Nelahozeves
 

AktuálněStarší žáci poraženi Čechií Kralupy

12. 10. 2023

Po minulém zápasově volném víkendu naši starší žáci odjeli na venkovní zápas proti Čechii Kralupy B na vypůjčeném hřišti pěkného areálu Chvatěrub. Zápas kluci a Kačka tentokrát v rozestavení 4-2-3-1 rozehráli pěknou kombinační hrou, kterou nám  už v páté minutě přerušil rychlonohý Jaroslav Svoboda s typicky útočným číslem 10. V tu chvíli jsem byl přesvědčený, že zápas z vývoje hry nebude problém otočit. Tomu nasvědčovalo i rychlé vyrovnání pěknou střelou zodpovědně hrajícího Ondry Pavlíčka. Přestože kluci byli lepším týmem, ale bohužel neproměnili několik velice slibných gólovek. Výsledek zápasu pak na sebe vzal hráč s číslem 10, který nám nasázel šest gólů a pěknou kombinační hru jsme si mohli strčit za klobouk. Trenérská chyba asi byla na něho hned nenasadit rychlonohého Radima v pohledu výsledku jako tzv. osobku, ale tento rok nám o nic nejde a nechtěl jsem našeho nejrychlejšího útočníka zazdít v obraně osobkou, i když do druhého poločasu jsme Radima stejně raději posunuli alespoň na post defenzivního záložníka, aby jistil obránce a na „desítku“ si počíhal. Ani tak se nám nepodařilo tohoto rozdílového hráče Áčka Čechie zastavit a dál nám pouze o jeden gól méně než v prvním poločase. Radimovi se sice tento úkol moc nedařil, ale na tomto postu jinak dobrý výkon a zajimavá varianta k zamyšlení využití jeho rychlosti do dalšího zápasu k zajištění  obrany a k rychlému přechodu z defenzívy do protiútoku.

Další objev z řad mladších žáků byl střelecky naladěný Lukáš Koláček, který jako druhý defenzivní záložník dobře sbíral a rozdával míče a proto Lukáše dál rádi uvidíme i v zápasech starších. Tentokrát jsme nenašli výraznou oporu u našich nejstarších hráčů od brány až po zálohu, kdy po minulém zápase dnes nedokázal penaltu proměnit ani náš druhý kapitán. Střelecky se nám probral po zařízené penaltě Kopec, který se posunul z levé zálohy na místo Radima a pěknou střelou z dálky zavěsil a za nedlouho se ještě jednou prosadil na 6:3 a na chvíli se ještě zdálo, že bychom mohli zabojovat o lepší výsledek.

Konečných 8:3 jsme si nezasloužili, ale měli bychom se ponaučit z kvality hráče vyšší soutěže a neusnout na vavřínech z úspěchů minulého ročníku soutěže a momentálně výkonů našeho silného ročníku mladších žáků. Dlouhodobě nám chybí nasazení a bojovnost s kterou bychom těžce pohořeli ve vyšší soutěži. Začala se flákat i účast na trénincích, i když by se to možná někdy nezdálo, ale musí dohromady trénovat dva týmy starší i mladší žáci na čem nejvíce utrpí ti starší.

Budeme se těšit na naše další dvě posily s Postřižína a třeba se nakonec dočkáme, že se kluci o dres budou muset „poprat“. Závěrem bych dodal čtenářům hráčům. Kluci, škola škola škola věřte, že pro rodiče je to to poslední zakazovat sport, ale když už to jinak nejde…  Po dnešním zápase hlavu vzhůru, budeme teď potřebovat pro několik následujících zápasů hodně silného týmového ducha a výsledky hodit za hlavu a snažit se hrát fotbal za každou cenu a zkušeností využít v příštím ročníku, kde věřím že opět budeme bojovat o čelo tabulky. Naše mládež si zaslouží hrát výš! 😉
Dnešní základní sestava: Brankář David, obrana: Štěpán Michal Kačka Ondra. Před nimi Nicolas a Lukáš. Záloha: Kopec, Perdy, Kuba a hroťák Radim.

Trenér Honza Kopecký

Zveřejněno: 12. října 2023

NEVÍŠ CO DÁL PŘIDEJ SE K NÁM !

STRUČNĚ O KLUBU

logo_footer

TJ Dynamo Nelahozeves je český fotbalový klub, který byl založen v roce 1930 pod názvem AFK Hleďsebe-Podhořany. Ke změně názvu na dnešní podobu došlo v roce 1948. V současné době působí ve fotbalovém oddílu několik kategorií - A-tým muži hraje I. A třídu, B-tým muži hraje IV. třídu a v okresních mládežnických soutěžích hrající starší žáci, mladší žáci, starší přípravka a mladší přípravka.

Facebook

Facebook Pagelike Widget

2021 © dynamonelahozeves.cz